تبلیغات
روان شناسی امروز
روان شناسی امروز
 
قالب وبلاگ

جمعی از شاگردان جدید مدرسه شیوانا همراه او از راهی می گذشتند. برای استراحت زیر درختی اطراق کردند. در این هنگام جوانی را دیدند که مادر پیرش را به کول گرفته و می برد. بعضی از شاگردان به جوان خندیدند و او را مسخره کردند. اما آن جوان بی اعتنا به سر و صدای شاگردان به راه خود ادامه داد و از آنها دور شد. 

شیوانا ساکت بود و هیچ نمی گفت. یکی از شاگردان برای این که حرفی زده باشد گفت: "به نظر شما درس ما در مدرسه تمام می شود و می توانیم به مقام استادی برسیم؟"

شیوانا تبسمی کرد و گفت: "وقتی بتوانید مانند این جوان به تمسخرهای اطرافیان بی اعتنا باشید و کاری را که می دانید درست است انجام دهید و ذره ای به نظر مسخره کننده ها اهمیت ندهید؛ هر وقت به این درجه از اعتماد و عزت نفس رسیدید، بدانید که دیگر نیازی نیست در مدرسه بمانید. می توانید به سراغ زندگی خودتان بروید و بقیه درس ها را از زندگی بیاموزید! این جوانی که شما دیدید قبلا یکی از شاگردان نخبه مدرسه بود. هر هنر و مهارتی را به سرعت یاد می گرفت و اگر در مدرسه می ماند می توانست استاد استادان شود. اما چون مادرش نیاز به تیمار داشت، درس و مشق را رها کرد و به خدمت مادر بیمار و تنهایش همت گماشت. الان که او و بی اعتنایی اش را دیدم متوجه شدم که او دیگر نیازی به حضور در مدرسه ندارد. او همین الان استاد استادان شده است!"
طبقه بندی: کوتاه و خواندنی،
[ یکشنبه 21 خرداد 1391 ] [ 12:07 ب.ظ ] [ آزاده ایزدمهر ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

وبلاگی برای مبادله و اطلاع رسانی در خصوص آخرین اطلاعات و اخبار پیرامون روانشناسی و مطالب مفید برای دانشجویان روانشناسی واحد علوم و تحقیقات بوشهر
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب